Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kresby / Drawings

Kreslit jsem začal někdy v roce 1993, během studia na Filozofické fakultě v Brně.  V mých kresbách jde o vnitřní stavy, často bolestné chvíle, ale i euforické stavy, při kterých cosi zevnitř chce být zaznamenáno a spatřeno na papíře.

Ovlivnily mne obrazy Salvadora Dalího, Jana Zrzavého, Kateřiny Zmrzlé-Kerndlové, Dereka Riggse, Vincenta van Gogha, Joana Miró.

Moje kresby jsou tvořeny z velké části opakujícími se znaky, abstraktními útvary, snovými neskutečny, geometrickými obrazci. Nadreálné, až mimozemské pocity jsou přesto velice skutečné, drásají v hrudi jako roztříštěný talíř, jehož střepiny tnou zevnitř, jsou jako rozkvetlá růže s trny, hladící mocné kovové city, neviditelné vodopády kosmického strachu, introvertní šílenství prožitá do krajností, podivné a úchvatné úlety do světů naznačených, vzdálených, nadskutečných, vytoužených či obávaných. Zároveň je zde i touha stát nohama pevně na zemi, dlít ve skutečném světě, nerozpolcen, neznechucen, nezakomplexován, neoslabován, svoboden, nesvazován jakýmikoli teoriemi, mýty, dogmaty, demagogiemi, pověrami, vírami, náboženstvími, poučkami, instrukcemi, příkazy. Tahle touha po mimoskutečnu a zároveň touha po nejopravdovějším skutečnu je něco, v čem cítím ševelit vlahý vítr z hor, závan svěžího oceánského vánku, prodchnutého svobodomyslným chechtáním racků.

V Brně dne 14.11.2018                                                                   Lukáš Vlček, 1974

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

beautiful

(cynthia mcarthur, 11. 3. 2018 16:35)

it has been fun to see all your drawings. they are wonderful. especially the cats! Ha! from me that would be true..